EuroJumelages Pracowników Poczty Polskiej Poczta Polska S.A. 
Siedziba Federacji:  ul. Rakowiecka 26, 00-940 Warszawa
Adres do korespondencji
: Mieczysław Bulera, Jagiellończyka 4, 66-400  Gorzów Wlkp.  
m.bulera@poczta.onet.pl
FEDERACJA : GDAŃSK   GORZÓW WLKP.   KATOWICE   KIELCE   KOSZALIN  LUBLIN  ZABRZE  ZIELONA GÓRA

Poczta rowerowa  - 25 września 2010 r.

ORGANIZATORZY WYDAWNICTWO OKOLICZNOŚCIOWE REGULAMIN
PROGRAM
FOTO
Poczta rowerowa w dwutygodniku Poczta Polska

Poczta rowerowa w dwutygodniku "Poczta Polska" 18.10.2010

Nie ma to jak cykliści

Takiej oprawy, jaką miała zorganizowana we Frankfurcie nad Odrą Bilateralna Wystawa filatelistyczna Niemcy – Polska, mogliby pozazdrościć organizatorzy niejednej imprezy

Michał Kuściński - (kierownik Działu Jakości CP ORJ Gorzów Wlkp.), współorganizator wystawy
To, że wystawa będzie znaczącym wydarzeniem, zapowiadał już fakt, że honorowy patronat nad nią objął premier rządu Brandenburgii. A przecież wspomnieć trzeba jeszcze o znakomitych nazwiskach gości, unikatowych zbiorach, licznych atrakcjach na stoiskach towarzyszących wystawie czy wreszcie przewożących przesyłki pocztach specjalnych. Poprzedziły ją także wykłady związane z filatelistyką, które odbyły się na Uniwersytecie Viadrina.
A co z samą wystawą? Pokazano na niej 64 eksponaty z Polski i Niemiec. Wśród nich były i te unikatowe. Najwyższe noty uzyskał polski filatelista, Robert Puchała, który zaprezentował m.in. znaczki oraz wzorniki znaczków galicyjskich z nadrukiem „Poczta Polska” z 1919 roku. Można było także zobaczyć unikalną kolekcję znaczków watykańskich oraz korespondencję watykańską z XVI wieku. Dla filatelistów nie lada gratką były towarzyszące wystawie poczty okolicznościowe. Strona niemiecka zorganizowała Pocztę Pieszą na trasie Berlin – Frankfurt nad Odrą. Strona polska – CP ORJ Gorzów Wielkopolski wspólnie z Federacją Eurojumelages Pracowników Poczty – przygotowała Pocztę Rowerową na trasie Frankfurt nad Odrą – Gorzów Wlkp.

Stanisław Kisiel, dyrektor CP ORJ Gorzów Wielkopolski:
- Ważnym elementem organizowanych współcześnie wystaw filatelistycznych są przygotowywane na tę okazję stoiska. Nie inaczej było i we Frankfurcie. Stoisko Poczty Polskiej przygotowało CP ORJ w Gorzowie Wielkopolskim. Niezbędne do jego organizacji pieniądze przekazało Biuro Promocji i Marketingu Korporacyjnego Centrali Poczty. Na stoisku można było kupić najpiękniejsze polskie walory filatelistyczne wydane w ostatnich trzech latach. Dostępne były koperty FDC, całostki, czarnodruki. Z okazji wystawy gorzowski ORJ wspólnie z Deutsche Post wydał datownik upamiętniający 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Klienci mogli też kupić okolicznościowe korespondentki. Na tym jednak nie koniec atrakcji. Specjalnie z myślą o klientach niemieckich, którzy nadawali na polskim stoisku przesyłki zagraniczne, wydano podkleję pod nalepkę „R” o niestandardowych wymiarach. Znaczek personalizowany, wydany wspólnie przez Zrzeszenie Filatelistów Niemieckich i Pocztę Polską, został sprzedany w pierwszym dniu wystawy.
Istotnym czynnikiem, który potwierdził celowość całego przedsięwzięcia, był znaczący sukces ekonomiczny odnotowany ze sprzedaży walorów filatelistycznych oraz wizerunkowy z uwagi na ogromne zainteresowanie stoiskiem Poczty Polskiej gości z kilku europejskich krajów oraz wystawców. Warto także zaznaczyć, iż Srebrną Odznakę Honorową Polskiego Związku Filatelistycznego otrzymał naczelnik UP Słubice - Tadeusz Dubacki

Mieczysław Bulera, przewodniczący Sekcji w Gorzowie Wielkopolskim Federacji Eurojumelages Pracowników Poczty Polskiej:
Do udziału w Poczcie Rowerowej zaprosiło nas CP ORJ w Gorzowie Wielkopolskim. Członkowie naszej sekcji szybko się zorganizowali i do Frankfurtu pojechała spora, ponad dwudziestoosobowa grupa.
Spotkaliśmy się na dziedzińcu UP Gorzów Wlkp. 1. Po załadowaniu rowerów do autokaru wyjechaliśmy do Sulęcina, gdzie dosiedli się kolejni uczestnicy Poczty Rowerowej. W sąsiadujących z Frankfurtem Słubicach byliśmy przed południem. Tam przesiedliśmy się na rowery. Po przejechaniu około 3 km przez Frankfurt dotarliśmy do pawilonu wystawowego. To stamtąd mieliśmy zabrać przesyłki i zawieźć je na rowerach do Gorzowa Wielkopolskiego. Po zaplombowaniu kaset z przesyłkami i zamocowaniu ich na bagażnikach wyjechaliśmy w kierunku miejscowości Lebus, a następnie Küstrin, gdzie przekraczaliśmy granicę. W połowie trasy w Kostrzynie nad Odrą mieliśmy krótki odpoczynek. Cała trasa liczyła prawie 100 km. Trafionym pomysłem były stroje cyklistów, zrealizowane przy współudziale BPiMK, na których umieszczono logotypy Poczty Polskiej, Eurojumelages oraz reklamę e-przesyłki, dzięki czemu po obu stronach granicy cykliści wzbudzali jednakowo duże zainteresowanie. Dotarliśmy do Gorzowa około godziny 18.00, przekazując przesyłki na stanowisko ekspedycji UP Gorzów Wlkp. 1.